Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan

Metal asma tavan
sistemleri, tavana baktığımızda ferah bir güzellik katarak uygulandıkları mekanları sağlamlıkla ve güzel bir görsel tasarımla sunar. Metal asma tavan ofislerde, otellerde, havaalanlarında, metrolarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, yüzme havuzlarında, restaurantlarda, spor merkezlerinde, bankalarda çok sık
metal asma tavan
kullanılmaktadır.

Metal asma tavan çabuk montajı ve tavan arasına müdahale imkanı ile tavan boşluğuna hızlı ve kolay erişim avantaj sağlar. Özellikle
metal asma tavanlar
da üzerinde taş yünü ya da cam yünü serilerek oluşturulan delikli metal asma tavan sistemi, ortamın akustik konforuna katkı sağlar.
Metal asma tavan temizlenebilme ve silinebilme özelliği sayesinde ıslak alanlarda yaygın olarak kullanılır. Farklı türde metal asma tavan tipleri, fonksiyonellik, görünüm ve malzeme kalitesi noktalarında birbirinden ayrılır.

Metal Asma Tavan Özellikleri

Metal asma tavan
geniş bir tasarım özgürlüğü sunarak dekoratif bir görüntü sağlar,

Metal asma tavan
ideal akustik performans sağlar

Metal asma tavan
uzun süreli testlerle güvenilirliği kanıtlanmış pigmentler sayesinde renk sağlamlığını garantilemek,

Metal asma tavan
hijyeniktir, ekonomiktir, estetiktir.

Metal asma tavan
darbeye ve aşınmaya dayanıklıdır.

Metal asma tavan
nemden etkilenmez. Bu sayede rutubeti azaltır.

Metal asma tavan
ışık yansımasını önler.

Metal asma tavan
uzun ömürlüdür. Bu sayede tasarruf yapmanızı sağlar.

Metal asma tavan
tadilat yapılması durumunda, yapılacak olan tadilat işlerine büyük bir kolaylık sağlar.

Metal asma tavan
yangın gibi durumlarda ateşe dayanıklılığı sağlayan maddeler içerir.

Metal asma tavan
kolay montaj-demontaj özelliği ile zaman tasarrufu sağlamanız mümkündür. Tekrar kullanılabilir.

Metal Asma Tavan Çeşitleri

Clip-in Sistem (Gizli taşıyıcılı)
Standart (clip-in) sistem, galvaniz ve alüminyum plakaların üçgen kesitli omega taşıcıya altan takılması ile olur. Bu clip-in sistemde taşıyıcılar gözükmez, sarkmalı ve oturmalı sisteme göre güzel ve sade bir gürüntü meydana gelir. Sökülüp takılması kolaydır.

Lay-in sistem (Sarkmalı)
Sarkmalı (lay-in) sistem, T24, T15, T15 Kanallı, T24 kanallı taşıyıcılara,galvaniz ya da alüminyum üsten serbest konması ile olur, taşıyıcılar plakaların arasında kalır ve gölgeli bir görünüm elde edilir.Tüm plakalar herhangi bir aparata ihtiyaç olmadan kolayca sökülüp takıla bilir.

Lay-on Sistem (Oturmalı)
Oturmalı (lay-on) sistem, T24, T15, T15 kanallı taşıyıcılara,galvaniz ya da alüminyum plakaların üsten konması ile olur. Yine bu (lay-on) sistem tüm bu plakalar kolayca sökülüp takıla bilir.

Hook-on sistem (Kancalı)
Hook-on sistem, taşıyıcı sistemin görünmediği,tesisata rahat ve sık erişim gereken geniş mekanlar için,panelin taşıyıcıya takılan kancası sayesinde tesisata müdahale etme açısından çok rahat bir sistemdir.